Mozaika Artystyczna

Mozaika artystyczna – ponadczasowa sztuka w twoim domu i firmie

Mozaiki zachwycają swoją misternością. Tworzone ręcznie przyciągają wzrok i są oryginalnym sposobem na udekorowanie przestrzeni zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Mozaika artystyczna, chociaż kojarzona ze sztuką sprzed wieków, nadal ma się bardzo dobrze i jest chętnie zamawiana przez tych, którym zależy na pięknych przestrzeniach w swoim domu czy firmie.

 

Mozaiką artystyczną nazywa się technikę układania mozaik w ornamenty oraz obrazy. Dzięki niej można tworzyć rozmaite, bardzo eleganckie i ponadczasowe dekoracje na różnych nawierzchniach, na przykład na podłogach czy ścianach, ale również mozaiki mogą być układane przykładowo na meblach. Technika ta daje niemalże nieograniczone możliwości w kreacji wyjątkowych dzieł sztuki – także tej użytkowej.

 Mozaika artystyczna - pod prysznic

Mozaika artystyczna jest kapitalnym pomysłem nie tylko do domu, na przykład do kuchni czy łazienki, ale również do przestrzeni publicznych, na przykład może być ona zastosowana na basenie, w salonie Spa lub kosmetycznym, w klinice medycznej, hotelu, restauracji czy kawiarni – można wykonać efektowny pejzaż, wizerunek postaci, ornamenty. Również mozaika może posłużyć do przygotowania herbu miasta czy logo firmy.

 

Projekt i wykonanie mozaiki artystycznej

Stworzenie mozaiki artystycznej nie jest zadaniem prostym. To bardzo czasochłonna i wymagająca cierpliwości praca. Na początku konieczne jest dobranie odpowiedniej kolorystyki, rodzaju materiału, wielkości kamyczków, które w końcu mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od tego, jak bardzo dokładny ma być wzór. Konieczne jest również dobranie odpowiednich zapraw oraz ich odcieni, jeżeli mają one współgrać z odcieniami mozaiki.

 

Najczęściej mozaika artystyczna przygotowywana jest z ceramiki, ale nie tylko – do jej w wykorzystania stosuje się też płytki szklane, witrażowe, kamienie i inne materiały. Zwykle nie jest ona przygotowywana na miejscu, tam, gdzie ma być zamontowana, ale tworzona jest w studiu artysty, który układa ją na specjalnej płycie, ale istnieje też możliwość wykonania mozaiki bezpośrednio na podłodze lub ścianie.

 

Mozaika ze zdjęcia – alternatywa dla mozaiki artystycznej

Jako że układanie mozaiki artystycznej wiąże się ze sporymi kosztami, wiele osób chcących uzyskać dekoracje tego rodzaju w swoim domu czy firmie szuka tańszych alternatyw. W naszej firmie Mozzart przygotowaliśmy kapitalne rozwiązanie – to mozaika ze zdjęcia, przygotowywana jest z wykorzystaniem specjalnych programów komputerowych, które samodzielnie przygotowują projekt na podstawie dostarczonego pliku, na przykład fotografii lub innej grafiki.

 

Mozaika ze zdjęcia jest jednorodna – tworzące ją elementy mają takie same wymiary. Kamyczki układane są na specjalnych plastrach, które ułatwiają montaż. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją oraz schematem, aby uzyskać dokładnie taki sam obraz, jak w przypadku oryginalnego projektu.

 

Jeżeli interesuje Państwa taka nowoczesna mozaika artystyczna ze zdjęcia - unikalna mozaika na zamówienie, zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną na stronie internetowej – w razie pytań jesteśmy też do dyspozycji!

 

Mozzart - mozaika artystyczna na zamówienie

Biuro: tel. 12 640 92 50
Marek Górka: +48 604 420 255
Roman Tekieli: +48 600 334 399
Tomasz Plichta: +48 600 44 94 94

os. II Pułku Lotniczego 29A, Kraków, 31-869
Tel: 12 640 92 50 Email: mozzart@mozzart.pl