Mozaika na zamówienie w przestrzeniach publicznych

Z mozaiki można stworzyć wiele wyjątkowych dzieł na podłogach czy ścianach. Dzisiaj mozaiki są możliwe do kupna już jako gotowe lub też można zlecić ich wykonanie na zamówienie – zarówno u artysty, jak i także ze zdjęcia, co jest tańszym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie interesującego efektu wizualnego również w przestrzeniach publicznych.

Mozaika od wieków kojarzy się z prestiżem oraz elegancją. Nic więc dziwnego, że również i dzisiaj ma wielu zwolenników, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Doskonale sprawdza się nie tylko w domach, ale również w przestrzeniach publicznych oraz w firmach. Wykonane z niej wzory natychmiast przyciągają wzrok, budują autorytet oraz wyróżniają dane miejsce na tle innych.

Z mozaiki ceramicznej, szklanej czy kamiennej można przygotować różnorodne wzory, przykładowo może być to logo firmy, herb miasta, ale również może być to mozaika na zamówienie prezentująca pejzaż, wizerunek osoby, ornamenty – tutaj możliwości są praktycznie nieograniczone.

Mozaika świetnie sprawdzi się między innymi w:

 • siedzibach firm
 • restauracjach
 • kawiarniach
 • barach
 • hotelach
 • urzędach
 • klinikach i gabinetach lekarskich
 • salonach Spa
 • salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej
 • basenach, parkach wodnych, saunach, jacuzzi
 • szkołach, przedszkolach
 • kościołach

finale2

Oczywiście, to tylko przykładowe obiekty, gdzie można zastosować mozaikę, ponieważ jest ich również znacznie więcej i wszystko zależy od pomysłowości klienta, który chciałby zdecydować się na taką realizację.

Techniki wykonania mozaik – artystyczna i ze zdjęcia

Mozaika w powyższych przestrzeniach może być wykonana na kilka sposobów. Pierwszy z nich to mozaika artystyczna, która przygotowywana jest przez artystę specjalizującego się w tej właśnie technice. Na podstawie projektu czy wytycznych od klienta jest on w stanie stworzyć mozaikę z różnych materiałów. Jest ona unikatowa, nie ma drugiej takiej samej, ale też jest to dość droga usługa rozpoczynająca się od 500 złotych za metr kwadratowy w zależności od wykorzystanego materiału oraz od stopnia skomplikowania zlecenia.

Alternatywnym rozwiązaniem w takiej sytuacji, gdy liczy się niższy koszt i równie dobry efekt, jest skorzystanie z mozaik ze zdjęcia – wówczas zgodnie z dostarczoną fotografią lub grafiką nadruk wykonywany jest na malutkich płytkach ceramicznych od razu gotowych do ułożenia według instrukcji.

Mozaika ze zdjęcia – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

W naszej firmie Mozzart zajmujemy się świadczeniem usług w zakresie realizacji mozaik ze zdjęć – tego rodzaju mozaika na zamówienie to wyjątkowa propozycja, ponieważ jesteśmy w stanie stworzyć wzór z małych płytek z dowolnego zdjęcia lub innego obrazu. Wykorzystujemy w tym celu specjalny program komputerowy, który pozwala nam na wygenerowanie gotowej mozaiki, którą następnie nadrukowujemy na płytkach. 

Na stronie internetowej można zapoznać się z przykładowymi realizacjami wykonanych przez nas mozaik oraz z cała technologią, według której pracujemy. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania związane z naszymi usługami, również jesteśmy do dyspozycji.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w Mozzart!