Mozaika artystyczna – ponadczasowa sztuka w twoim domu i firmie

Mozaiki zachwycają swoją misternością. Tworzone ręcznie przyciągają wzrok i są oryginalnym sposobem na udekorowanie przestrzeni zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Mozaika artystyczna, chociaż kojarzona ze sztuką sprzed wieków, nadal ma się bardzo dobrze i jest chętnie zamawiana przez tych, którym zależy na pięknych przestrzeniach w swoim domu czy firmie.

 

Mozaiką artystyczną nazywa się technikę układania mozaik w ornamenty oraz obrazy. Dzięki niej można tworzyć rozmaite, bardzo eleganckie i ponadczasowe dekoracje na różnych nawierzchniach, na przykład na podłogach czy ścianach, ale również mozaiki mogą być układane przykładowo na meblach. Technika ta daje niemalże nieograniczone możliwości w kreacji wyjątkowych dzieł sztuki – także tej użytkowej.

 mozza art

Mozaika artystyczna jest kapitalnym pomysłem nie tylko do domu, na przykład do kuchni czy łazienki, ale również do przestrzeni publicznych, na przykład może być ona zastosowana na basenie, w salonie Spa lub kosmetycznym, w klinice medycznej, hotelu, restauracji czy kawiarni – można wykonać efektowny pejzaż, wizerunek postaci, ornamenty. Również mozaika może posłużyć do przygotowania herbu miasta czy logo firmy.

 

Projekt i wykonanie mozaiki artystycznej

Stworzenie mozaiki artystycznej nie jest zadaniem prostym. To bardzo czasochłonna i wymagająca cierpliwości praca. Na początku konieczne jest dobranie odpowiedniej kolorystyki, rodzaju materiału, wielkości kamyczków, które w końcu mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od tego, jak bardzo dokładny ma być wzór. Konieczne jest również dobranie odpowiednich zapraw oraz ich odcieni, jeżeli mają one współgrać z odcieniami mozaiki.

 

Najczęściej mozaika artystyczna przygotowywana jest z ceramiki, ale nie tylko – do jej w wykorzystania stosuje się też płytki szklane, witrażowe, kamienie i inne materiały. Zwykle nie jest ona przygotowywana na miejscu, tam, gdzie ma być zamontowana, ale tworzona jest w studiu artysty, który układa ją na specjalnej płycie, ale istnieje też możliwość wykonania mozaiki bezpośrednio na podłodze lub ścianie.

 

Mozaika ze zdjęcia – alternatywa dla mozaiki artystycznej

Jako że układanie mozaiki artystycznej wiąże się ze sporymi kosztami, wiele osób chcących uzyskać dekoracje tego rodzaju w swoim domu czy firmie szuka tańszych alternatyw. W naszej firmie Mozzart przygotowaliśmy kapitalne rozwiązanie – to mozaika ze zdjęcia, przygotowywana jest z wykorzystaniem specjalnych programów komputerowych, które samodzielnie przygotowują projekt na podstawie dostarczonego pliku, na przykład fotografii lub innej grafiki.

 

Mozaika ze zdjęcia jest jednorodna – tworzące ją elementy mają takie same wymiary. Kamyczki układane są na specjalnych plastrach, które ułatwiają montaż. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją oraz schematem, aby uzyskać dokładnie taki sam obraz, jak w przypadku oryginalnego projektu.

 

Jeżeli interesuje Państwa taka nowoczesna mozaika artystyczna ze zdjęcia - unikalna mozaika na zamówienie, zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną na stronie internetowej – w razie pytań jesteśmy też do dyspozycji!

 

Mozzart - mozaika artystyczna na zamówienie

Biuro: tel. 12 640 92 50

Roman Tekieli: +48 600 334 399
Tomasz Plichta: +48 600 44 94 94